1033

Kvantitatív elemző

Budapest, HU, 1033

Az ALTEO csoport tudásalapú vállalat: kiemelkedő és speciális szaktudással rendelkező, tehetséges kollégákat keresünk.

ltbeli sikereink és növekedésünk kulcsfontosságú része a meglevő csapat, jövőbeli sikereink záloga az értékek és szaktudás megőrzése.

Ha szeretnél részt venni egy ilyen dinamikusan növekvő és fejlődő vállalatban, akkor az ALTEO csoport lehet az ideális hely számodra.

RÁD VÁRÓ FELADATAINK:

  • Az ALTEO Nyrt. által menedzselt hagyományos és megújuló energiaforrást hasznosító időjárásfüggő erőművi portfólióhoz kapcsolódó statisztikai, matematikai és üzleti modellek készítése, folyamatok kialakítása és az implementáció támogatása a Társaság más területeivel együttműködve;
  • Részvétel a kereskedelmi és kockázatkezelési modellek fejlesztésében, a portfólióhoz energiakereskedelmi tevékenységek végrehajtásának támogatása (azonnali és határidős fizikai és pénzügyi piacokon egyaránt);
  • Az erőművi portfólióhoz kapcsolódó optimalizációs tevékenységek, műszaki-gazdasági elemzések készítésének támogatása, fejlesztési javaslatok megtétele;
  • Adatelemzés, statisztikai modellezés, optimalizáció a piaci trendek, minták, lehetőségek beazonosítására;
  • Szimulációk tervezése és végrehajtása a hatékonyság növelésére (idősorelemzés, Monte-Carlo modellezés stb.).

  • Haladó szintű adatelemzési tudással és eszközismerettel rendelkezel (Python, Matlab, Excel VBA, R);
  • Közgazdasági, matematikusi vagy egyéb természettudományos egyetemi végzettséget szereztél;
  • Energiapiaci vagy pénzügyi területen kvantitatív elemzői, kockázatkezelési vagy kereskedelmi tapasztalattal rendelkezel;
  • Előny a kvantitatív, vagy algoritmikus kereskedelemben, opció árazásban szerzett tapasztalat;
  • Előny a machine learning technikák, optimalizációs algoritmusok és prediktív modellezés terén szerzett tapasztalat;
  • Nyitott vagy az energetika megismerésére, a meglevő tudásod új területeken való felhasználására;
  • Rendszerszemlélet, önállóság jellemez;
  • Tulajdonosi szemlélettel rendelkezel;
  • Analitikus gondolkodású vagy, munkavégzésedet a precizitás jellemzi;
  • Középfokú angol nyelvtudásod van.

AMENNYIBEN CSATLAKOZOL AZ ALTEO CSAPATÁHOZ:

  • Biztos vállalati hátteret, hosszú távú munkalehetőséget biztosítunk;
  • Összetartó csapat tagja leszel;
  • Változatos feladatkörben széleskörű tapasztalatokat szerezhetsz;
  • Versenyképes juttatási csomagot kínálunk:
    • éves cafeteria keret
    • teljesítményértékelésen alapuló bónusz
    • önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás
    • egészségbiztosítási csomag.

MUNKAVÉGZÉS HELYE:

Budapest, III. kerület

AMENNYIBEN HIRDETÉSÜNK FELKELTETTE ÉRDEKLŐDÉSED:

Kérjük, hogy magyar nyelvű, fényképpel ellátott önéletrajzod – a bérigényed megjelölésével – a "Jelentkezem" gombra való kattintás után küldd meg részünkre.